GİZLİLİK POLİTİKASI

BAŞER YAZILIM, kullanıcılarının gizlilik haklarının korunması için bir dizi ilkeye sahiptir.

Bununla birlikte, genellikle kullanıcı bilgilerinin başkaları tarafından elde edilmesi; çoğunlukla kötü niyetli kişilerin doğrudan kullanıcıyı kandırması, phising yapması, key logger ile şifreleri elde etmesi veya kullanıcının kolay tahmin edilebilir şifreleri çözmesi ile gerçekleşmektedir.

Öncelikle kullanıcılarımızın, şifre oluştururken, kullanıcı adı ile aynı olmayan, kendi ve yakınlarının adı, soyadı, köy, kasaba adı içermeyen, doğum tarihi, araç plakası gibi kolay tahmin edilemeyecek, büyük küçük harf, rakam ve özel karakterlerden oluşan kompleks şifreler oluşturması gerektiğini önemle belirtiriz.

Gizliliğinizin korunması için sahip olduğumuz başlıca ilkeler;

  • BAŞER YAZILIM, sahip olduğu ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sistemi standartlarına riayet etmektedir.

  • Yapılan işler,işlemler sırasında kullanıcılar tarafından aktarılan bilgiler üçüncü şahıs ve şirketler ile paylaşılamaz.

  • Bilerek veya bilmeyerek edindiği kullanıcılara ait verileri, dataları, dosyaları, özel yazılımları, scriptleri, tasarımları veya sistemleri kendi personeli dahil olmak üzere hiç kimseyle paylaşamaz, çoğaltamaz, satamaz.

  • Veritabanı/Sunucu bakım/sorun giderme vb. işlerin sadece yetkili çalışanlar tarafından ve gizlilik esasına uygun şekilde yapılmasını sağlar.

  • Kullanıcı verisinin, sitesinin, veritabanının, elektronik posta yazışmalarının ve sair BAŞER YAZILIM üzerinde saklanan/yayınlanan tüm datanın gizliliği, mahremiyeti esastır.

  • Kulanıcı tarafından yetki formunda adı ve yetkileri belirlenenler dışında, kullanıcı firmadan dahi olsa hiç kimseye bilgi, şifre, ödeme tutarı, ödeme tarihi bilgileri paylaşılmaz.

  • Kullanıcıların paneller vasıtasıyla oluşturdukları, FTP, Mail, Veritabanı ve sair tüm şifreler kullanıcıların kendi bilgisi ve kaydı altında olup bu şifrelerin kaydını formlar aracılığı ile tutmaz.

  • Site üyelerinin, kişisel bilgilerini ve e-posta adreslerini üye/müşteri ile iletişim kurmak, bülten göndermek, anket uygulamak, hizmetlerle ilgili uyarı, ikaz, ihtar ve ödeme bildirimleri dışında kullanmaz ve üçüncü kişi ve kurumlara kısmen veya tamamen satamaz, kullandıramaz, paylaşamaz.

  • BAŞER YAZILIM internet sitesi üzerinden yapılan işlemler 2048 bit SHA2 endüstri standardı ve Extended Validation doğrulama ile doğrulanmış GeoTrust SSL sertifikası ile kriptolanarak kullanıcı – server arasında işlem görür, bu süreçte üçüncü kişilerin gönderilen kişisel bilgileri, kredi kartı bilgilerini görmemesini, sniff etmemesini ve çözememesini sağlar. (Yakında Tekrardan Aktif Olacak)

  • Kullanıcılarımıza ait e-posta, web sitesi, sunucu , veri tabanı ve sair servis içerikleri sistem yöneticilerimizin erişimine açık olup, sadece sistem yöneticileri sorun ve problem giderirken bu bilgileri görür ve kontrol eder, müşteri datasının mahremiyeti esasına dayanarak yetkisiz ve 3. kişilerin görmesi paylaşılması, çoğaltılması, dağıtılması söz konusu değildir.

Servislerimizde BİLGİ GÜVENLİĞİ esastır. Verilerinizi saklamak ve ziyaretçilerinize / tüketicilerinize sağlıklı ve sürekli hizmet sunmak görevimizdir.